Şartlar & Koşullar

www.naturalite.com.tr internet sitesinde 69,90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Ücrete kapıda ödeme bedeli dahildir.
Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde naturalitenin düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.
Ürünü anlaşmalı olduğumuz kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz.
** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilip ( ürün birim fiyatı +kargo payı +KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz ile gönderim yapmanızı tavsiye ederiz kargo ücreti size aittir.

Ürünlerin iadesinde;Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün hatalı veya ayıplı çıkması halleri dışında), ambalajı açılmış ,kullanılmış, yeniden satılabilir özelliğini kaybetmiş ürünlerin, iadesi mümkün değildir.

İade İşlemleri

– Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, kontrol edilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
– İade onaylandığında iade bedelini banka hesabınıza gönderilecektir.